Temat glazury to bez wątpienia temat rzeka. Gdy urządza się swój dom lub mieszkanie, często trzeba wybrać glazurę nie tylko na ścianę, ale również na podłogi. Oznacza to sporo godzin spędzonych przed komputerem podczas wertowania oferty różnych sklepów. Jak wybrać perfekcyjne płytki? Czym kierować się podczas zakupów? Poniżej garść podpowiedzi dla osób, które teraz zajmują się tą kwestią.
Dobre jakościowo płytki do domu
Tak jak we wszystkim, wśród glazury również występuje spore zróżnicowanie cenowe. Oznacza to, że można kupić bardzo tanie płytki lub też towar luksusowy, który kosztuje nawet kilkaset złotych za metr kwadratowy. Oczywiście można celować też w coś pomiędzy. Często wydaje się to bardzo dobrą strategią. Kupienia najtańszej glazury nigdy nie jest bowiem dobrym rozwiązaniem. Taka glazura często już po kilku latach użytkowania prezentuje się fatalnie. Wiele pięknych wzorów mają płytki włoskie, hiszpańskie, ale też tę rodzime polskie. Nie trzeba zatem kierować się stricte krajem pochodzenia glazury, chociaż bez wątpienia wspominane już płytki z Włoch (home 100) charakteryzują się na przykład tym, że często są robione ręcznie i szkliwione. Dzięki temu prezentują się naprawdę oryginalnie.
Jaka glazura jest teraz najmodniejsza?
Podczas urządzania domu trudno nie kierować się pewnymi trendami i modą. W końcu chyba większość osób chce mieszkać pięknie. Trzeba pamiętać o tym, że co jakiś czas pojawiają się nowe modne sposoby na wykończenie wnętrz. Można zatem iść za tym, co wskazują trendy, albo postawić na coś ponadczasowego. Jeżeli chodzi o nowości to tutaj bez wątpienia rządzą płytki o kształcie arabeski, heksagonalne lub oktagonalne, które mają nasycone kolory. Takie płytki, na przykład w ciemnej zieleni lub granacie, to bez wątpienia coś pięknego, jednak tak naprawdę nie wiemy, jak długo będą modne. Klasyka to natomiast płytki utrzymane w jasnej kolorystyce, na przykład bardzo popularna cegiełka w. bieli. Taka glazura jest bardzo minimalistyczna i stanowi doskonałe tło do wszelkich aranżacji w łazienkach. Dzięki temu można nawet po latach zmienić wystrój wnętrza, stawiając na przykład na nowe dodatki.