Z jakiego materiału rury wentylacyjne?

Osoby, które planują stworzyć niezawodną wentylację mają w dzisiejszych czasach bardzo szerokie pole do popisu. Producenci mają w swojej ofercie bardzo szeroki wybór rur wentylacyjnych, dzięki czemu każdy odnajdzie coś dla siebie.

Metalowa rura wentylacyjna

Od bardzo wielu lat w budownictwie korzysta się przede wszystkim z metalowych rur wentylacyjnych, które w swojej klasie nie mają sobie równych. Godne uwagi są przede wszystkim rury stalowe, aluminiowo-cynkowe i aluminiowe o podwyższonej odporności termicznej. Najbardziej wymagające osoby zadowoli rura wentylacyjna ze stali nierdzewnej albo rura ze stali szlachetnej, która nawet po wielu latach użytkowania w 100% wywiązywać będzie się ze swoich zadań.

 

Co warto wiedzieć o rurach wentylacyjnych?

W zależności od zastosowanego materiału rura wentylacyjna może mieć od 0,3 do nawet 1,90 mm grubości. Metalowe rury mogą występować jako rury gładkie, skręcane spiralne albo elastyczne. Jeżeli chodzi o rury gładkie, to producenci mogą zaproponować nie tylko tradycyjne rury okrągłe, ale również modele o przekroju prostokątnym, które w dzisiejszych czasach cieszą się dość dużym zainteresowaniem. Rury wentylacyjne tego typu bardzo często wykorzystywane są nie tylko przy wentylacjach mechanicznych, ale również przy odcinkach poziomych wentylacji. Warto inwestować w produkty od renomowanych producentów, które nie zawiodą w najmniej spodziewanym momencie.