Wady i zalet drzwi przesuwnych

Nie da się ukryć, że drzwi przesuwne nie są typowym i standardowym wyposażeniem każdego polskiego domu. W dalszym ciągu tego typu drzwi wewnętrzne nie cieszą się zbyt dużą popularnością głównie ze względu na ich wysoką cenę, a także jak wielu inwestorów zauważa niezbyt praktyczne rozwiązanie samo w sobie. Jak to zatem jest z tego typu drzwiami? Czy nadają się one na zwykłe drzwi pokojowe? A może jednak ich wady całkowicie przeczą takiego ich zastosowaniu?

Zalety drzwi przesuwnych

Zdecydowanie najważniejszą zaletą tego typu drzwi jest ich bardzo małe zapotrzebowani na przestrzeń. W przypadku tradycyjnych rozwieranych drzwi, przy każdym ich otwieraniu, zabierają one nieco przestrzeni, skutecznie zmniejszając zauważalnie, ale też i użytkowo pomieszczenie. Stosując drzwi przesuwne tego typu zjawisko, nie występuje, przez co są one polecane szczególnie mocno w przypadku małych mieszkań.

Wady drzwi przesuwnych

Oprócz wysokiej ceny, która już wcześniej została wspomniana, drzwi tego typu posiadają również inną, nie mniej ważną i istotną wadę dla użytkownika. Mowa oczywiście o sposobie montażu i mechanizmu prowadnic, które powodują poruszanie się drzwi. Ich montaż nie tylko jest często kłopotliwy, lecz również zdarza się, że jest niemożliwy. Okazuje się bowiem, że aby drzwi tego typu mogły się przesuwać, potrzebują one określonej przestrzeni wzdłuż ściany, lub też wewnątrz niej. To drugie rozwiązanie oczywiście jest bardziej praktyczne, lecz jednocześnie w ogromnym stopniu podnosi koszt całej inwestycji.

Opublikowany w Dom