Piękne listwy przypodłogowe w aranżacji

Chyba każdy zgodzi się ze stwierdzeniem, że podłoga stanowi jeden z najważniejszych elementów wystroju każdego wnętrza. Podłoga z drewna to spory wydatek, jednak mnóstwo osób decydujemy się właśnie na taką podłogę, nawet kosztem kolejnych inwestycji w domu. W końcu kładzie się ją raz na wiele lat. Elementem wnętrza łatwiejszym do zmiany są listwy przypodłogowe. Charakter pokoju czy salonu można zmienić na przykład wtedy, gdy stara listwy przypodłogowe usunie się, by zamontować nowe. Obecnie bardzo modne są wysokie listwy MDF w kolorze białym.

Wysokie białe listwy MDF

Coraz więcej osób decyduje się na wysokie białe listwy przypodłogowe, które bardzo ładnie komponują się na przykład z parkietem. Takie listwy w połączeniu ze sztukaterią na ścianach tworzą naprawdę bardzo elegancki efekt. Natomiast cena za metr bywa porażająca. Inwestycja w takiej listwy to często nawet kilka tysięcy zł, szczególnie jeżeli dom ma dużą powierzchnię. Niestety najlepiej od razu położyć listwy w każdym pomieszczeniu, ponieważ konkretny model może zostać wycofany z produkcji. Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, że to spory problem dla osób aranżując swoje przestrzenie.

Wąskie drewniane listwy przypodłogowe

Oczywiście nie każdy szuka tak spektakularnych rozwiązań do swoich wnętrz. Dla wielu osób lepszą opcją będą listwy bardziej dyskretne, które generalnie mniej rzucają się w oczy. W takim wypadku dobrym wyborem będą wąskie listwy drewniane przypodłogowe (link). One również ładnie komponują się z podłogą drewnianą lub podłogą z paneli.

Opublikowany w Dom