Najczęstsze błędy przy kładzeniu płytek ściennych

Wiele osób podczas przeprowadzania remontu mieszkania szuka możliwych oszczędności. Powoduje to, że często część prac podejmują się wykonać samodzielnie. Nie ma w tym nic złego, ponieważ, chociażby do takich czynności jak kładzenie płytki na ścianę ze sklepu banyo nie trzeba dużo wiedzy. Jednak mimo łatwości tego zadania, warto zapoznać się z podstawowymi błędami, które są przy tej czynności popełniane, aby uniknąć ich samemu.

Kładąc płytki na ścianę zaczynamy od podłoża

Być może mało kto o tym pamięta, lecz przy kładzeniu płytek na ścianie powinno się prace zaczynać przede wszystkim od odpowiedniego przygotowania podłoża, na którym będą one układane. Jest to niezwykle ważne, ponieważ jedynie na odpowiednio przygotowanym podłożu płytki będą trzymały się pewnie i stabilnie.

Podłoże przed położeniem na nie płytek należy najpierw bardzo skrupulatnie oczyścić. Chodzi tu o usunięcie z niego kurzu, wapna, pozostałości starych klejów lub zapraw, a nawet tłuszczu. Bardzo ważne jest także to, aby podłoże było pewne i stabilne. W tym celu powinno się skuć warstwy, które są zbyt kruche i łuszczące.

Źle przygotowana zaprawa

Zawsze na każdym opakowaniu kleju do glazury znajduje się instrukcja, która określa to, w jakich proporcjach należy przygotować daną zaprawę. Tylko i wyłącznie taka mieszanka gwarantuje to, że zaprawa będzie odpowiednio dobrze pracować. Niestety często zdarza się sytuacja, gdy umyślnie, bądź też zupełnie nieświadomie dobrane zostają zupełnie inne proporcje, co spowoduje, że zaprawa nie będzie posiadać optymalnego składu. Jest to niezwykle ważne, aby zadbać o odpowiednią zaprawę, ponieważ to ona w głównej mierze określa to, jak trwała będzie wykonana praca.

Opublikowany w Dom