Jakie zastawy są w sklepie z porcelaną?

W święta bardzo często zasiada się do pięknie zastawionych stołów. W wielu domach, z tej okazji, wyjmuje się najlepsze serwisy porcelanowe, które na co dzień są niedostępne. Można powiedzieć, że taki rytuał jeszcze bardziej podnosi rangę uroczystości.

Jak się produkuje porcelanę?

Kiedy się pije kawę z porcelanowej filiżanki, mało kto zastanawia się jak, w ogóle, to naczynie powstało. Proces produkcji porcelany można opisać w czterech etapach: najpierw formuje się kubeczki, talerzyki itp, później wypala się je w temperaturze 920-980 stopni, następnie wyroby pokrywa się glazurą, a na końcu ma miejsce dekorowanie i powtórne wypalanie.

Dlaczego warto zainwestować w porcelanę?

sklep z porcelaną

Nie ulega wątpliwości, że zastawa porcelanowa jest sporym wydatkiem, ale biorąc pod uwagę, że jeden serwis może służyć wiele lat, jest to inwestycja, którą warto jest ponieść. Serwis porcelanowy jest najpiękniejszą ozdobą każdego świątecznego stołu i dodaje powagi rodzinnym uroczystościom. Często najlepsza porcelana jest wyjmowana tylko z okazji świąt.

Zakup zastawy

Dzisiaj zakupu serwisu porcelanowego można bez problemu dokonać przez internet i nie ma w tym niczego złego. Jeśli jednak istnieje możliwość, lepiej jest osobiście odwiedzić sklep z porcelaną. Pozwoli to dokładnie przyjrzeć się naczyniom i wybrać odpowiednią zastawę. Wybierając serwis obiadowy lub kawowy trzeba pamiętać o tym, że prawdziwa porcelana przepuszcza światło. Mając tę wiedzę, można uniknąć pomyłki, ponieważ zdarza się, że ludzie mylą porcelanę z fajansem i kamionką. Kluczowa jest także barwa naczyń: te porcelanowe są śnieżnobiałe i nie bez powodu używa się określenia, że coś jest „porcelanowe”, mówiąc np o bardzo jasnej karnacji. Można zapamiętać tę ciekawostkę, bo być może przyda się w sklepie z porcelaną. Sprawdź https://www.e-sas.pl/domdekor/porcelana-2.

Opublikowany w Dom