Jakie kolor drzwi do pokoju?

Drzwi do pomieszczeń wybiera się nie tylko pod kątem konstrukcji, ale również kolorystyki. Wpływa ona bezpośrednio na sposób prezentowania się drzwi.

Personalizacja wyglądu drzwi

Obecnie coraz bardziej popularnym rozwiązaniem jest decydowanie się na personalizowane drzwi. Przy takich drzwiach można samodzielnie wybrać:

drzwi do mieszkania
  • kolor lakieru,
  • fakturę,
  • okleiny.
    Ma to duże znaczenie, jeśli drzwi do pokoju mają być w pełni dopasowane do stylistyki aranżowanego wnętrza. W takich przypadkach nie zawsze można znaleźć w ramach standardowych produktów z rynku drzwiowego drzwi do domu, które spełniają wszystkie oczekiwania.

Różne wersje drzwi

Jeśli chce się odpowiednio dopasowane drzwi do mieszkania można postawić na modele malowane. Wówczas można samodzielnie wybrać kolor, którym będą malowane drzwi. Znacznie łatwiej jest w ten sposób dopasować kolor drzwi do koloru ścian czy podłogi. Innym rozwiązaniem jest decydowanie się na drzwi, przy których zastosowano okleiny, które imitują choćby strukturę drewna. Natomiast przy lakierowanych drzwiach można wybierać faktury zarówno gładkie, jak też jednolite. Zdecydować można się także na odmienne kolory lakierów, którym będą poryte drzwi.
Przy wybieraniu drzwi ich wygląd ma duże znaczenie z punktu widzenia możliwości ich wkomponowania w stylistykę wnętrza. Z jednej strony można decydować się na modele, które będą podkreślały charakter wnętrza. Z drugiej strony drzwi mogą być jedynie tłem, gdzie niezbędne jest dopasowanie ich pod kątem kolorystyki do innych elementów wnętrza.

Opublikowany w Dom